STOP dla podwyżek cen ogłoszeń na portalach internetowych

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Myślę, że nadszedł właściwy moment, aby przekazać czytelny sygnał sprzeciwu przeciw kolejnym, drastycznym podwyżkom cen ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych.

Po lipcowych podwyżkach cen ogłoszeń na portalu otodom.pl, listopad przynosi nam podwyżki cen na portalach grupy Melog (domy.pl, morizon.pl, oferty.net, nieruchomości.pl, nportal.pl) a grudzień na portalu gratka.pl.
Z badań wynika, że ponad 80% ogłoszeń na wszystkich płatnych portalach stanowią ogłoszenia pośredników.
Czy zastanawialiście się, co wydarzyłoby się, w sytuacji, gdyby wszyscy pośrednicy wycofaliby swoje ogłoszenia?
Najprawdopodobniej portal nie przetrwałby biznesowo. Dziś właściciele portali wiedzą, że potrzebujemy ich usług, że jesteśmy niezorganizowani i że mogą dyktować nam warunki. Pobierają opłaty nie tylko od nas, ale także od reklamodawców, zbierają udostępniane przez nas dane, którymi potem dysponują i …planują następne podwyżki.
Czy jesteśmy uzależnieni od największych graczy na tym rynku?
Badania mówią, że wystarczy od 3-6 miesięcy, aby przekierować uwagę poszukujących na portal, w którym pojawi się najwięcej ogłoszeń i będzie największy wybór ofert.

Może już pora, aby przez nasze działania doprowadzić w pierwszej kolejności do obniżki cen ogłoszeń a może docelowo do sytuacji takiej jaka ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie to portale płacą za to, że pośrednicy zamieszczają na nich swoje oferty.

Solidarne zakończenie publikacji ofert na jednym czy dwóch portalach, przy odpowiednim nagłośnieniu takiej akcji w mediach może przynieść oczekiwany efekt.

Zróbmy coś razem we wspólnym interesie. Uda nam się, jeśli wykażemy determinację, solidarność i jedność działania.
Jeśli macie własne pomysły – przedstawcie je.

Zarząd WAMASPON gotowy jest wziąć na siebie organizację i koordynację działań.

Proszę o sygnał, na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., czy jesteście w stanie włączyć się do wspólnych działań.

 

Za Zarząd WAMASPON

Danuta Nalazek

Copyright WAMASPON 2013