XVI Ogólnopolskie Seminarium Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

 


INTERNET przyjaciel czy wróg pośrednika?

Na wrześniowe warmińsko-mazurskie spotkanie pośredników zaprosiliśmy w piękne miejsce nad jeziorem Ukiel. Przy rozległej nabrzeżnej promenadzie znajduje się piaszczysta plaża z pełną infrastrukturą oraz wiele obiektów rekreacyjnych i gastronomicznych.
W 2016 roku gościliśmy w Centrum Rekreacyjno-Sportowego UKIEL, z imponującym kapitanatem, ośrodkami sportowymi oraz unikalnie położoną na tafli jeziora Restauracją LAGO z zapierającym dech widokiem na panoramę miasta.
W takim niepowtarzalnym otoczeniu zmierzyliśmy się, jak corocznie, z tematami nurtującymi nas w codziennej pracy.

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Postęp techniczny wymusza na nas konieczność przystosowania się do nowych warunków i możliwości. Zmienia się wokół nas świat, otoczenie i my sami. Zmienia się także nasz biznes. Mamy nowe narzędzia i działamy w oparciu o nowe zdobycze technologiczne. Czy wykorzystujemy je właściwie? Czy znamy pojawiające się nowe możliwości i źródła informacji? Czy jesteśmy świadomi nowych narzędzi informatycznych, jakie mamy do dyspozycji?
Przed wieloma laty pojawiły się opinie, że internet i specjalistyczne portale ofert nieruchomości spowodują, że pośrednicy w obrocie nieruchomościami nie będą potrzebni.
Czarny scenariusz nie sprawdził się, chociaż wielu z nas z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Okazało się, że na rynku pozostają Ci, którzy potrafią wykorzystać pojawiające się zdobycze technologiczne, dotrzeć do nowych źródeł informacji i wykorzystać możliwości, jakie niosą nowe narzędzia informatyczne.
Między innymi na takie tematy rozmawialiśmy.
Gościem Seminarium był dr Łukasz Halik, pracownik Zakładu Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, który interesującymi nas tematami zajmuje się naukowo.
Jakie informacje dotyczące nieruchomości możemy pozyskać z internetu?
Czym jest usługa WMS i czy potrafimy wyszukać metadane określonych zbiorów danych?
Jakie ma to praktyczne znaczenie dla pośrednika?
Ciekawym zagadnieniem są możliwości wykorzystania nowych narzędzi informatycznych w promowaniu naszych usług i firm.
Czy powinniśmy promować oferty, czy nas jako specjalistów i profesjonalistów?
Czy prawdą jest powiedzenie: „jeśli nie ma cię w internecie to nie ma cię na rynku usług” a jeśli tak, to jak mamy tam zaistnieć?
Na te pytania próbował odpowiedzieć nasz kolejny gość - Leszek Hardek.
Gościliśmy na Seminarium także Jarosława Święcickiego z Morizon S.A. i Alicję Palińską z Nieruchomosci-online.pl, którzy opowiedzieli o nowych internetowych propozycjach i rozwiązaniach ważnych dla naszego biznesu oraz zaprezentowali praktyczne aspekty funkcjonowania ofert nieruchomości na portalach internetowych.
Interesująca wiedza, urokliwe miejsce spotkania i piękne widoki, czas na rozmowy i dyskusje do rana, a także niepowtarzalna okazja obejrzenia nocnej panoramy jeziora Ukiel.

Warto było…

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Copyright WAMASPON 2013