Po XVII Seminarium w Olsztynie ...

Po XVII Seminarium w Olsztynie...

„Cudze chwalicie, swego nie znacie ...” pod takim hasłem odbyło się w ubiegły piątek (22.09.2017) kolejne Ogólnopolskie Seminarium organizowane przez WAMASPON.
 


To już nieprzerwanie od 17 lat, zawsze we wrześniowy weekend spotykają się pośrednicy w urokliwych warmińskich zakątkach i dyskutują, często burzliwie, na różne, ale zawsze ważne tematy dotyczące środowiska zawodowego i rynku nieruchomości. I tym razem, po raz kolejny przekonaliśmy się, jak ważne są to dla wszystkich spotkania, nie tylko ze względu na ich wartość merytoryczną, ale także, a może przede wszystkim ze względu na świetną atmosferę im towarzyszącą. Atmosferę otwartych rozmów, przyjacielskiej wymiany doświadczeń i spojrzeń na różne sprawy.

Tym razem podjęliśmy temat specyfiki rynku nieruchomości małych miast. Koledzy pośrednicy z Ostródy i Łomży opowiedzieli o realiach swojej pracy, a także o historii swoich miast i jej wpływie na lokalną gospodarkę i rynek nieruchomości. Okazało się, że małe rynki mają swoją specyfikę, inaczej też wygląda na nich praca pośredników. To ciekawa lekcja – także historii – i wskazówka, że ważna jest współpraca między pośrednikami obsługującymi mniejsze i większe regiony, bowiem rynki te wzajemnie się uzupełniają.

Nie zabrakło podczas Seminarium miejsca na omówienie bieżących tematów prawnych, zwłaszcza w kontekście znowelizowanych przepisów Ustawy o gospodarce nieruchomościami. Nowa definicja pośrednictwa i pośrednika, nowe ustawowe prawa
i obowiązki – to temat „gorący”, wymagający pilnego omówienia. Czas pokaże, jak te zmiany wpłyną na codzienną pracę pośredników i cały rynek.

Spotkanie pośredników w niewielkim pensjonacie nad jednym z olsztyńskich jezior zakończyła wspólna kolacja i niekończące się rozmowy, nie tylko na tematy zawodowe ...

Już dziś zapraszamy wszystkich pośredników na kolejne, wrześniowe spotkanie za rok. Świętować będziemy 18 urodziny naszego Seminarium - imprezy, która mamy nadzieję na stałe już wpisała się w kalendarz ważnych, federacyjnych wydarzeń.

Copyright WAMASPON 2013